23 ארגוני נשים נגד חקירת "פרופיל חדש"

רביעי, 29 באפריל, 2009 | 12:24

23 ארגוני נשים תובעים להפסיק מיידית את החקירה נגד חברות תנועת 'פרופיל חדש' הנחשדת בהסתה לסרבנות

ביום חמישי, 30 באפריל, ב 17:30, יגיעו עשרות נשים להיחקר ביוזמתן בתחנת המשטרה ברחוב דיזינגוף 221 בתל אביב, כדי "למלא את חדרי החקירות בנשים שפועלות למען דמוקרטיה ושלום"

במהלך חסר תקדים, פנו אתמול 23 ארגוני נשים לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', בדרישה להפסיק מיידית את החקירה והרדיפה נגד חברות תנועת 'פרופיל חדש'. כפי שפורסם אתמול, עצרה המשטרה נשים וגברים הפעילות/ים בתנועה הפועלת לאזרוח החברה בישראל. ארגוני הנשים מיהרו למחות על החקירה שלטענתן מעידה על ניסיונות השתקה כוחניים נגד נשים וארגונים פמיניסטיים הפועלים למען שלום. "הנשים בארגונים מבינות כי החל כאן מהלך מסוכן שעניינו רדיפה שמטרתה להשתיק כל התנגדות בחברה הישראלית נגד מדיניות הממשלה", אמרה אילת מעוז, רכזת קואליצית נשים לשלום. "מאז המתקפה על עזה ומאז בחירתה של ממשלת הימין יש התדרדרות שמאיימת על כל מי שלא מציית למדיניות המלחמתית של הממשלה וזו הסיבה שארגוני הנשים החליטו להגיב על כך במהירות".

בארגוני הנשים מתארגנים עתה לפעולת מחאה ביום חמישי הקרוב, בשעה 17:30, מול תחנת המשטרה ברחוב דיזינגוף 221, השייכת למרחב ירקון שבו מתנהלת החקירה. עשרות הנשים שישתתפו בפעולת המחאה מתכוונות להגיע כדי להיחקר מיוזמתן תחת הכותרת – "באות להיחקר כי כולנו נאבקות למען חברה צודקת ודמוקרטית". לדברי מעוז, "מי שמעזים לחקור עתה את חברות 'פרופיל חדש' יצטרכו להתמודד גם עם עשרות נשים מ- 23 ארגונים שייכנסו מיוזמתן לחדרי החקירות, גם אם ללא רשות. כולנו פעילות נגד מדיניות הממשלה הנוכחית וכולנו בעד יצירת חברה צודקת לתושבותיה אז אנחנו הולכות למלא את חדרי החקירות בנשים. לא רק שאיננו מתכוונות להשתתק אל מול הרדיפה, אלא ההיפך- ניאבק בקול רם על עמדותינו כדי לדרוש חברה דמוקרטית שמתירה ומעודדת אופוזיציה אזרחית".

בארגוני הנשים מקווים כי יקבלו במהרה תשובה לפנייתן לשר לביטחון פנים. בפנייה נאמר, בין השאר: " אנו עומדות בתוקף על הזכות להביע מחאה נגד הצבאיות והכוחנות בחברה הישראלית, ומביעות שאט נפש לנוכח ניסיונות להשתיקה. אנו צופות בחרדה במתקפה על הזכויות והחירויות האזרחיות של פלסטינים ויהודים בישראל, אשר התגברה מאז המתקפה על עזה בינואר השנה. אנו רואות בפתיחת החקירה נגד פרופיל חדש צעד נוסף במאמצי השלטון להגביל את המרחב הדמוקרטי ולדכא מחאה פוליטית. אנו קוראת להפסיק באופן מיידי את החקירה, את ניסיונות ההפחדה ואת כל הניסיונות לדיכוי ולרדיפה של פעילים ופעילות פוליטיים".

הארגונים שחתמו על הפנייה לשר לביטחון פנים הם: קואליציית נשים לשלום, כיאן, מרכז אלטופולה, העמותה להעצמה כלכלית לנשים, איתך-מעכי, אשה לאשה, קול האשה, בת שלום, מחסום ווטש, האם החמישית, נשים נגד אלימות, מרכז מהות, תנועת אחותי, מרכז תמורה, פור"ה, סבאיה, אל"ה,  סביבה תומכת, ניסאן, תנד"י, ו WILPF.


התגובות סגורות.

עזרו לנו לעשות שינוי

תעזרו לנו היום על מנת להמשיך מחר‫!‬