העצרת המרכזית לציון שנה למתקפה על עזה

שבת, 2 בינואר, 2010 | 12:23

תגיות:

אלפי מפגינים מרחבי הארץ יצעדו בתל אביב בקריאה להסיר את המצור על עזה וליישם את מסקנות דו"ח גולדסטון

שנה למתקפה על עזה: דו"ח גולדסטון מצא ראיות מוצקות לפשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות שבוצעו במהלך "עופרת יצוקה" וקרא לפתיחת חקירה עצמאית ובלתי תלויה. בין פשעי המלחמה שמציין הדו"ח: ירי מכוון ושיטתי לעבר ריכוזי אוכלוסייה, תשתיות אזרחיות וצוותים רפואיים שהביא למותם של מעל 1,400 פלסטינים, כמחציתם אזרחים; שימוש בנשק לא קונבנציונאלי כמו פצצות זרחן לבן ופגזי פלאשט; ענישה קולקטיבית ומצור מתמשך שמטרתו לבודד ולשתק את עזה. על אף כל העדויות שהצטברו – של פלסטינים, ישראלים וארגונים בינלאומיים – ישראל מסרבת לבדוק מה קרה במהלך 22 ימי המתקפה ולהעמיד לדין את האחראים.

בהפגנה הערב (שבת), המאורגנת על ידי עשרות ארגונים חברי "הקואליציה נגד המצור" (ביניהם: קואליציית נשים לשלום, חד"ש, בל"ד, הקשת הדמוקרטית המזרחית וגוש שלום), יקראו המשתתפים להסרה מיידית של המצור על עזה ולהעמדה לדין של האחראים לביצוע פשעי מלחמה.

ההפגנה תחתום את אירועי שבוע הפעילות הבינלאומי לציון שנה למתקפה על עזה: בשבת שעברה הפגינו מאות ביפו; ביום ראשון נעצרו 16 פעילים במהלך ניסיון להיכנס לרצועת עזה; אירועי מחאה נערכו באוניברסיטאות באר שבע, ירושלים וחיפה; וביום חמישי צעדו אלפי ישראלים למעבר ארז בניסיון לשבור את המצור ולהיפגש עם המפגינים העזתים שהתכנסו בצידו השני של המחסום.

המפגינים יתכנסו בכיכר רבין בתל אביב בשעה 19:00 ויצעדו לרחבת מוזיאון תל אביב, שם תתקיים עצרת בהשתתפות אישי ציבור ואמנים

תגיות:

התגובות סגורות.

עזרו לנו לעשות שינוי

תעזרו לנו היום על מנת להמשיך מחר‫!‬