קריאה להפגנה בחיפה: תשוחרר עהד תמימי!

על הפעילות

שני, 12 בפברואר, 2018

קריאה להפגנה בחיפה: תשוחרר עהד תמימי!
בית המשפט הצבאי האריך את מעצרה של עהד תמימי (בת 16, מהכפר נבי סאלח) עד תום ההליכים במשפט הראווה שעורכים לה בבית המשפט הצבאי, של אותו צבא שכובש את כפרה ופולש לביתה. השופט אמר כי פעולותיה של תמימי "מעידות כי אין בה כל מורא כלפי כוחות הביטחון, וכי היא בזה להם…" ואף טען כי היא חרגה מגבולות "ההתנגדות הלגיטימית". דברי השופט מעידים על התפיסה המעוותת שרשויות הכיבוש בידיהן לקבוע את הלגיטימיות של ההתנגדות. אנו מוקירים את עהד העצורה על התנגדותה לכיבוש ועל כך שהיא חושפת את הרהב החלול של מדכאיה.
עהד תמימי נולדה תחת כיבוש וגדלה למרוד כנגדו. כוחות הכיבוש הישראלי פשטו על בית משפחתה בלילה כדי לעצרה. כאשר אמה, נרימאן תמימי, הגיעה לתחנת המשטרה כדי לתמוך בבתה, עצרו גם אותה.
צריך לזכור כי, למרות הפרסום הרב, מעצרן של בנות משפחת תמימי כלל אינו יוצא דופן. הכיבוש נוקט במדיניות שיטתית של מעצרים שרירותיים ככלי דיכוי והפחדה, כולל כנגד קטינים וקטינות. מאות אלפי פלסטינים נעצרו, מהם 6,742 במהלך שנת 2017. בימים אלה יותר מ-7,000 פלסטינים נמקים בבתי הכלא בשל התנגדותם לכיבוש, מהם יותר מ-400 קטינים, מתוכם 58 נשים, כולל 10 קטינות.
התארגנות חדשה של פעילות ופעילים מכמה מפלגות ותנועות בחיפה החליטה ליזום פעילות סולידריות עם עהד ונרימאן תמימי ועם כל אסירות ואסירי המאבק הפלסטיני.
אנו קוראות לכל מי שמאמינה ומאמין כי הפשע האמיתי הוא הכיבוש ולא ההתנגדות להצטרף אלינו ולהפגין בשבת ה-27/1/2018 בשעה 18:00 בצומת באסל אלאערג', מפגש רחוב אלנבי והמושבה הגרמנית בחיפה.
• ישוחררו עהד ונרימן תמימי!
• חופש לכל שבויי המאבק הפלסטיני לחופש!

 

עזרו לנו לעשות שינוי

תעזרו לנו היום על מנת להמשיך מחר‫!‬