מאות ישראלים בדרך לנמל אשדוד להפגין נגד ההרג והמצור ולקבל את פניו של המשט לעזה

שני, 31 במאי, 2010 | 16:01

עשרות ארגוני שלום בהם קואליציית נשים לשלום, רבנים לזכויות אדם, גוש שלום, אנרכיסטים נגד הגדר, המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית, תעאיוש ואחרים נערכים הבוקר להפגנה המונית בנמל אשדוד. הארגונים צופים כי מאות בני אדם יגיעו היום בצהריים, סמוך לשעה 12:00, לנמל אשדוד כדי למחות על ההרג והמצור ולהזדהות עם פעילי השלום ועם תושבי עזה הכלואים במצור.

אילת מעוז, רכזת  קואליציית נשים לשלום, אמרה הבוקר בדרכה לאשדוד "כל עוד מטיל הצבא ערפול תקשורתי על המתרחש בים ומונע מהפעילים שעל הספינות למסור את גרסתם לאירוע הלילה, דיווחי הצבא אינם אמינים בעינינו ובעיני העולם, וזאת בלשון המעטה. הריגתם של למעלה מ-14 פעילי שלום הינה באחריות בלעדית של מדינת ישראל, והיה ניתן בקלות למנוע את שפיכות הדמים ההמונית. המצור על עזה וההשתלטות הפיראטית של הצבא על ספינות פעילי שלום הם הפרובוקציה האמיתית."

ערין הווארי, פעילה בבל"ד ובקואליציית נשים לשלום, המקורבת לח"כ חנין זועבי אשר נמצאת על אחת הספינות, מסרה כי "אם זה מה שמדינת ישראל מסוגלת לעשות לפעילי לזכויות אדם וחברי פרלמנט מכל העולם, אז מה היא עושה תחת השליטה הצבאית והכיבוש? כל זה מוכיח שהמדיניות הברוטאלית של ישראל אינה מופנית רק נגד אנשי חמאס או נגד לוחמים חמושים אלא בעיקר נגד אזרחים, פעילי שלום וחפים מפשע. זה הזמן להתעורר למחאה בינלאומית נגד המצור והכיבוש."

הערב יתקיימו גם הפגנות מול בית ראש הממשלה בירושלים, מול משרד הביטחון-הקריה בתל-אביב, מול בסיס חיל הים בחיפה ובמקומות נוספים ברחבי הארץ. ועדת המעקב הכריזה כי מחר תתקיים שביתה כללית בחברה הערבית-פלסטינית בישראל.

התגובות סגורות.

עזרו לנו לעשות שינוי

תעזרו לנו היום על מנת להמשיך מחר‫!‬