פנייה לדווח המיוחד של האו"ם לענייני חופש הביטוי

רביעי, 8 בדצמבר, 2010 | 14:28

דו"ח מקיף על הרדיפה הפוליטית של ארגוני ופעילי שלום וזכויות אדם בישראל בשנתיים האחרונות, ודיווח על מקרים של הפרות חופש ביטוי של ארגוני זכויות אדם, פעילי שלום, ח"כים ערבים ואנשי אקדמיה, נשלחו הבוקר (רביעי) לדווח המיוחד של האו"ם (Special Rapporteur) לענייני חופש הביטוי והדיעה, פרנק לה רוּ. קואליציית נשים לשלום שלחה את הדיווח בעקבות בקשתו של לה רו לקבל מידע על הפרות חופש הביטוי לקראת ביקורו בישראל ובשטחים הכבושים בחודש ינואר.
לינק להורדת הדו"ח המלא (בעברית), שפורסם היום בידי קואליציית נשים לשלום תחת הכותרת "מלחמת חורמה: ישראל נגד הדמוקרטיה":
http://coalitionofwomen.org/home/english/articles/Political_Persecution_Report/AllOutWar-internet-HEB.pdf

"בשנתיים האחרונות, קואליציית נשים לשלום עדה לגל גובר של מתקפות על ארגוני שלום וזכויות אדם", נכתב בפנייה לדווח המיוחד של האו"ם, שאליה צורף הדו”ח. "המתקפה על עזה ודו"ח גולדסטון שפורסם בעקבותיה הגבירו את הלחץ הבינלאומי על ישראל לסיים את הכיבוש. קולות ההתנגדות בתוך ישראל, והתמיכה והמידע שהם מספקים לגופים בינלאומיים, נהפכו לאיום אסטרטגי על המשך הכיבוש. השתקתם נעשתה, אפוא, למטרה ראשונה במעלה מבחינתם של גורמי שלטון ותנועות ימין בישראל".

בין הדוגמאות להפרות חופש הביטוי המפורטות בפנייה: הצעות חקיקה הפוגעות בחופש הביטוי, ביניהן חוק הנכבה, חוק איסור הטלת חרם, ותיקון לחוק העמותות שיאפשר פירוק של עמותות הפועלות להעמדה לדין של בכירים ישראלים בחו"ל; מתקפות על חברי כנסת ערבים; הדיכוי האלים של ההפגנות בשייח' ג'ראח ושל ההפגנות נגד המתקפה על עזה; והמתקפה על אנשי אקדמיה שמאלנים מצד שר החינוך, גדעון סער, ומצד תנועת אם תרצו.

התגובות סגורות.

עזרו לנו לעשות שינוי

תעזרו לנו היום על מנת להמשיך מחר‫!‬